AT94K10AL-25DQU
Program SRAM Bytes : 20K-32K
Product Status : Active
Mounting Type : Surface Mount
Package : Tray
EEPROM Size : -
Series : FPSLIC®
Data SRAM Bytes : 4K ~ 16K
Supplier Device Package : 208-PQFP (28x28)
Mfr : Microchip Technology
FPGA SRAM : 4kb
FPGA Gates : 10K
Core Type : 8-Bit AVR
FPGA Registers : 846
Package / Case : 208-BFQFP
Interface : I²C, UART
Voltage - Supply : 3V ~ 3.6V
Operating Temperature : -40°C ~ 85°C
Speed : 25 MHz
Base Product Number : AT94K10
FPGA Core Cells : 576
Description : IC FPSLIC 10K GATE 25MHZ 208QFP